masaż dla seniora

Wpływ masażu na zdrowie osób starszych

Masaż dla seniora, zwany też geriatrycznym, jest dostosowany do zmian inwolucyjnych zachodzących u osób w podeszłym wieku. Podczas zabiegu wykonywanego w domu stosujemy specjalne ułożenia oraz nieinwazyjne, łagodne techniki. Jest to bardzo ważne w przypadku seniorów, gdyż ich kondycja psychofizyczna często stanowi przeciwwskazanie do zastosowania tradycyjnych metod pracy z ciałem. Każdy element wpływa na całokształt terapii, która przyczynia się do utrzymania i poprawy ogólnego stanu zdrowia. Masaż pomaga poprawić elastyczność mięśni, krążenie krwi, równowagę, zmniejsza ból stawów, zwiększa ich ruchomość, a także poprawia ogólne samopoczucie.

Masaż dla seniora w domu

Rozumiejąc potrzeby pacjentów, dojeżdżamy do ich domów, aby czuli się komfortowo. Dzięki posiadanej fachowej wiedzy i znajomości specjalistycznych technik, zapewniamy profesjonalne i bezpieczne przeprowadzenie masażu. Należy pamiętać, że tego typu za-biegi należy wykonywać po konsultacji z lekarzem. W przypadku wielu schorzeń, których leczenie nie powinno ograniczać się tylko do rehabilitacji lub wyłącznie farmakologii, uzupełnieniem często bywa masaż. W pierwszej kolejności zapoznajemy się z przeciw-wskazaniami i potrzebami seniora, a następnie dobieramy odpowiednią metodę.

W przypadku występowania obrzęków w pierwszym kroku wykonujemy masaż limfatyczny. Następnie stosujemy różne techniki tj. ugniatanie, rozcieranie koliste lub podłużne, wykonywane w sposób delikatny. Osoby starsze często mają problemy z wydolnością układu krążenia i oddechowego, dlatego masujemy niewielkie powierzchnie ciała, gdyż nie będzie to miało wpływu na zapotrzebowanie na tlen. Dla pacjentów leżących od dłuższego czasu odpowiedni jest masaż bardziej intensywny. Czasami stosuje się także wibracje, aby bardziej pobudzić układ mięśniowy. Wszystkie wykonywane przez nas zabiegi przyczyniają się do poprawy ogólnego samopoczucia i zdrowia.

Zadzwoń Tel. 507 948 265 lub Napisz